Jak urządzić salę konferencyjną?

Sala konferencyjna stanowi serce każdego biura. To w sali konferencyjnej odbywają najważniejsze i najciekawsze spotkania biurowe. Właśnie dlatego warto przy urządzaniu biura pamiętać, aby sala konferencyjna, jako jego reprezentacyjne miejsce, świadczyła o firmie w jak najlepszy sposób.

Zasady urządzania biura

Biuro urządza się w biurowcu lub w jakimś budynku z lokalami usługowymi. Pierwsza opcja dotyczy przeważnie wielkich korporacji, druga z kolei małych firm. Po pierwsze należy wybrać lokal. Na ergonomię miejsca pracy składa się siedem podstawowych zasad: bezpieczeństwo pracy, higiena pracy, 13 metrów sześciennych wolnej powierzchni na osobę oraz 2 metry kwadratowe wolnej powierzchni podłogowej na osobę, pomieszczenie o co najmniej 3-metrowej wysokości oraz z oświetleniem naturalnym i elektrycznym, temperatura pomieszczenia wynosząca powyżej 18 stopni, wentylacja oraz ewentualnie klimatyzacja pomieszczenia, okna wyposażone w specjalne urządzenia eliminujące nadmierny napływ promieni słonecznych. Po drugie należy odpowiednio urządzić lokal przy pomocy jak najlepszych mebli. Na ergonomię stanowiska pracy wpływają przede wszystkim: krzesło z regulacją, podnóżek postawiony pod kątem 15 stopni, biurko odpowiedniej długości, szerokości i wysokości. Warto też pamiętać o zasadach feng-shui, czyli zasadach planowania przestrzeni zgodnej ze środowiskiem naturalnym. Biuro powinno stwarzać miły klimat dla wszystkich przebywających w nim osób ? pracodawcy, pracowników i gości. W biurze spędza się przecież codziennie mniej więcej osiem godzin, więc trzeba czuć się w nim komfortowo.

 

Zasady urządzania sali konferencyjnej

Sala konferencyjna zazwyczaj kojarzy się z dużym pomieszczeniem. Niekiedy jednak warunki biurowe nie pozwalają na to, aby na salę konferencyjną przeznaczyć duże pomieszczenie. Niezależnie od tego czy sala konferencyjna okaże się mała czy duża, ważne przede wszystkim, aby urządzona została według właściwych zasad. Salę konferencyjną można ustawić na cztery sposoby, zależne od sposobu pracy ? kinowy, szkolny, bankietowy i ze stołem konferencyjnym.

 

 

  1. Ustawienie kinowe sali konferencyjnej ? dla prezentacji:

Ustawienie kinowe sali konferencyjnej najlepiej sprawdza się na prezentacjach. Wówczas nie tyle się pracuje i notuje, ile ogląda i słucha. Ustawienie to polega na ustawieniu krzeseł obok siebie wzdłuż i wszerz. Ustawienie kinowe maksymalnie wykorzystuje miejsce na sali.

 

  1. Ustawienie szkolne sali konferencyjnej ? dla szkoleń:

Ustawienie szkolne sali konferencyjnej najlepiej sprawdza się na szkoleniach. Wówczas wiele się pracuje, potrzeba więc robić notatki. Ustawienie to polega na ustawieniu krzeseł wraz z ławkami wzdłuż i wszerz. Ustawienie szkolne podobnie jak ustawienie kinowe, potrafi zmieścić wiele osób.

 

  1. Ustawienie bankietowe sali konferencyjnej ? dla imprez:

Ustawienie bankietowe sali konferencyjnej najlepiej sprawdza się na imprezach. Nie tylko jednak imprezy mogą odbywać się przy ustawieniu bankietowym, ale też zwyczajna praca, przy której przewiduje się zjedzenie obiadu lub kolacji. Ustawienie to polega na ustawieniu kilku stolików otoczonymi krzesłami. Ustawienie bankietowe wygląda bardzo elegancko.

 

  1. Stół konferencyjny ? dla pracy:

Ustawienie sali konferencyjnej na zasadzie stołu konferencyjnego najlepiej sprawdza się przy różnego rodzaju pracy. Wówczas potrzeba rozmawiać i wykonywać pracę, więc taki rozwiązanie okazuje się najlepsze. Ustawienie to polega na wstawieniu stołu konferencyjnego z krzesłami ? długiego lub zawijającego się. Ustawienie to minimalnie wykorzystuje miejsce sali konferencyjnej, ale daje sporą efektywność.

 

Podczas wyboru mebli gabinetowych warto zwrócić uwagę na stoły konferencyjne w Duncan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *