Jakiego pracownika zatrudni pracodawca

Z każdym rokiem rynek pracy staje się coraz bardziej interesujący, ale jednocześnie również coraz bardziej wymagający względem pracowników. Do wyścigu o dobre zatrudnienie stają więc coraz lepiej wykształceni kandydaci. Jak się okazuje, samo wykształcenie to nie wszystko. Pracodawcy oprócz konkretnych kwalifikacji bardzo cenią sobie również pewne cechy, wyróżniające najbardziej atrakcyjnych potencjalnych pracowników z tłumu.

Solidne podstawy

Szukając nowej posady, np. przez praca.money.pl, należy zadbać o jak najlepsze przedstawienie siebie w wysyłanej aplikacji. Warto nauczyć się pisać dobre CV, które nie przejdzie niezauważone przez rekrutera. W swoim życiorysie należy zawrzeć informacje o wykształceniu i ukończonych kursach, a także skrupulatnie wypunktować elementy ścieżki kariery zawodowej, będące dowodem uzyskanego już doświadczenia. Choć są to najważniejsze zagadnienia w curriculum vitae, aplikujący nie może zapomnieć o umieszczeniu w nim także wzmianki o swoich zainteresowaniach i dodatkowych osiągnięciach – pokażą one, że jest wszechstronnym i ciekawym człowiekiem.

Apetyt na sukces

Ambicja to prawdopodobnie najbardziej pożądana cecha u osoby, która z aplikanta ma przekształcić się w pracownika. To właśnie ambitni ludzie najlepiej sprawdzają się w pracy. Ich natura nie pozwala im wykonywać swoich zadań niestarannie, nie wywiązywać się z umów i obietnic. Zatrudnienie osoby ambitnej daje niemal gwarancję solidnie wykonanej pracy i chęci rozwoju.

Ciągle mało

Niektórzy kończąc studia uznają, że wszystko, co związane z nauką, mają już za sobą. Jest też taka grupa absolwentów uczelni, która kieruje się dewizą, że otrzymanie dyplomu to dopiero początek. Osoba cechująca się taką żądzą wiedzy będzie stale się rozwijać, bez względu na wiek i okoliczności. Być może nauczy się nowego języka lub ukończy pożyteczny kurs, a wiedza, którą posiądzie okaże się bezcenna dla rozwoju firmy, w której pracuje.

Pracownik chętny do nauki jest skarbem, zwłaszcza jeśli długo pracuje w firmie. Jego zwierzchnik nie musi się martwić, że nie będzie umiał dostosować się do wciąż zmieniającego się rynku, nowoczesnych narzędzi pracy i coraz bardziej wymagających klientów.

Wiem, że nic nie wiem

Wydawać by się mogło, że brak pewnej wiedzy czy umiejętności nie pasuje do pracownika, który przecież ma wykształcenie. W rzeczywistości jednak znalezienie człowieka, który wie absolutnie wszystko, jest zwyczajnie niemożliwe.

Pracownik potrafiący przyznać, że jeszcze czegoś nie potrafi i umiejący zapytać o radę, jest bardzo cennym ogniwem każdego zespołu. Tego rodzaju pokora prowadzi do sprawnego zdobycia brakującej wiedzy i nabycia nowych umiejętności. Dzięki temu można uniknąć wielu problemów wynikających z nieumiejętnego podejścia do poszczególnych zleceń w pracy.

Pracownik idealny?

Nie istnieje ktoś taki, jak pracownik idealny. Istnieją jednak osoby lepiej pasujące do danego stanowiska niż inne. Do pracy w zespole i bliskim kontakcie z dużą ilością klientów wybiera się osoby umiejące rozmawiać z ludźmi i dobrze czujące się w ich towarzystwie. Z kolei praca, którą należy wykonać w pojedynkę, lepiej wyjdzie osobie najlepiej czującej się tylko z sobą. Dla każdego aplikanta jest odpowiednie miejsce pracy – trzeba je po prostu znaleźć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *