Szkolenie z coachingu, warsztaty dla liderów, a może praktyczne przygotowanie do pracy w grupie?

O tym, że dobry pracownik, równa się wykształcony pracownik wie każdy pracodawca. Nic zatem dziwnego, że unijne pieniążki coraz częściej są przekazywane właśnie na rozwój kadry danej firmy. Szkolenia, kursy i wykłady dla pracowników to jedno, praktyczne połączenie wiedzy i nabytych umiejętności to drugie. Szczęściarzy, którzy trafiają do firm stawiających na rozwój swoich pracowników ciągle jest niewielu. Dlaczego im zazdrościmy?

szkolenia
źródło: pinterest.com

Szkolenia dedykowane dla pracowników firm i jednocześnie finansowane z kieszeni szefa to najlepsze co może nas spotkać. Wystarczy zajrzeć do pierwszej lepszej oferty szkoleń, by zobaczyć, ile normalnie kosztuje cały pakiet pięciu, sześciu lub więcej spotkań.

Nam zazwyczaj brakuje lub po prostu szkoda pieniędzy na doszkalanie. Dobrze jeśli zatem nasz szef domyśli się skąd ta, a nie inna oferta kursów znalazła się akurat na jego biurku. W rezultacie chodzi przecież głównie o to, by cała inwestycja w pracowników miała przełożenie w to, ile później zarobimy.

Wiadomo też, że moda na jedne szkolenia mija. Przychodzi inna, która dostosowana jest do tego, co akurat jest trendy na rynku finansów i gospodarki. Jakie szkolenia prawdopodobnie najczęściej będą dedykowane pracownikom w 2014 roku?

praca
źródło: pinterest.com

Przeczytaj zanim pójdziesz na szkolenia!

Umiesz pracować w grupie? Jeśli nie to z pewnością się nauczysz
To, jak współpracujemy z innymi kolegami z działu lub osobami z całej firmy ma niekiedy ogromne znaczenie w tworzeniu projektów oraz zleceń dla danego klienta.

I choć teoretycznie umiejętność pracy w zespole podaje 90% osób w swoich dokumentach aplikacyjnych to nie da się ukryć, że dla wielu przydałoby się małe szkolenie z tego zakresu.

Praca w grupie musi bowiem uwzględniać utrzymywanie dobrych relacji z kolegami z innych działów, równie ważnych na tle tworzonych projektów.

Autorefleksja i chwila dla siebie
Większy nacisk nasi pracodawcy położą także na szkolenia w myśl idei JOMO (Joy of missing out)czyli spojrzenie w głąb siebie i zapanowanie nad nagromadzeniem informacji. Pracownik musi być zrelaksowany jeśli rzeczywiście ma być wydajny. Musi mieć czas dla siebie, ochotę na zdrowy styl życia i musi nauczyć się rozgraniczać czas tylko dla siebie i czas wytężonej pracy. W zakresie tych szkoleń duże znaczenie będzie miał dodatkowo coaching.

Lider jako wsparcie dla reszty pracowników
Ta osoba jest potrzebna każdemu działowi. Bycia dobrym liderem trzeba się jednak nauczyć. Osoba taka w dzisiejszym rozumieniu to już bowiem nie tylko ktoś, kto stoi nad swoimi podwładnymi i sprawdza to jak pracują. Lider z prawdziwego zdarzenia musi pomagać pracownikom z odnajdywaniu ich wewnętrznego potencjału oraz zachęcać ich do działania, w zgodzie z nabytymi przez nich umiejętnościami.

Szkolenia dla firm wielopokoleniowych
A właściwie dla pracowników, którzy muszą zarządzać osobami w różnym wieku. Firma wielopokoleniowa to przyszłość biznesu. Dzisiaj nie stawia się już tylko na młodych, ale również na doświadczenie osób starszych. Szkolenia z tego zakresu pomogą łamać stereotypy, zmienić sposób myślenia o przedstawicielach poszczególnych pokoleń, a także rozwijać kompetencje menedżerskie w zakresie zarządzania zespołami wielopokoleniowymi.

Uczenie przez doświadczenie, czyli experiential learning i e-learning
W skrócie, szkolenia praktyczne z tego co potrafimy, zastąpione dawnymi wykładami z teorii. E-learning rozwija się szybko, szczególnie jeśli chodzi o portale rozwojowe dające użytkownikom możliwość wymiany doświadczeń.

E-learning pozwala na zdobycie wiedzy bezpośrednio od ekspertów podczas webinarów lub czatów. To prawdopodobnie dlatego to one będą wybierane najczęściej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *