6 rodzajów materiałów video w branży e-commerce

Tworzenie profesjonalnych materiałów video jest prostym, a zarazem skutecznym sposobem na pozyskanie zainteresowania klientów i zbudowanie z nimi trwałej więzi. Taka forma prezentacji usług czy produktów ma ogromne znaczenie dla rozwoju naszej działalności. Odpowiednio stworzony film pozwoli generować wysokie zyski i zwiększyć rozpoznawalność marki. W niniejszym artykule dowiesz się, jakie istnieją rodzaje materiałów video stosowanych w branży e-commerce i czym się charakteryzują? Koniecznie sprawdź!

Dlaczego warto zainwestować w video?

Materiały filmowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Z każdej strony jesteśmy niemal zalewani kolejnymi produkcjami. Stanowią one w wielu przypadkach uzupełnienie dotychczasowych działań marketingowych dużych, jak i małych firm. Zastosowanie środków przekazu tego rodzaju nie tylko wzbudza spore zainteresowanie, lecz także przekłada się na realne wyniki sprzedażowe. Dobry materiał video wydobędzie potencjał drzemiący w twojej marce i zbuduje znaczną przewagę nad konkurencją. Sprawdź, jakie typy video możesz tworzyć i jak je wykorzystać?

Produkcja filmów produktowych

Zacznijmy naszą rozpiskę od podstaw… Filmy produktowe są skutecznym sposobem na wsparcie sprzedaży. Tego typu materiał video sprawi, iż zyskasz klientów, którzy będą świadomie wybierać twoje produkty i korzystać z twoich usług. Zmniejszysz ilość zwrotów, zbudujesz świadomość marki i wypromujesz się w roli eksperta danej branży. Czego chcieć więcej?

Video produktowe pozwala nam zaprezentować produkt z jak najlepszej strony, wskazać jego zastosowanie i prawidłowy sposób działania. Załączenie treści w formie video tuż obok opisu produktu ma oddziaływać na potencjalnych klientów. Wrocławska firma Flipside – https://flipside.pl/filmy-produktowe/ – od lat zajmuje się produkcją materiałów video dla małych, jak i dużych firm. Zapoznaj się z ofertą i wznieś swoją markę na wyżyny!

Video instruktażowe

Czy jest tutaj ktoś, kto lubi czytać instrukcję obsługi? Zapewne nie… Mamy na to sprawdzony sposób. Zamiast zasypywać klientów nadmiarem informacji, pokaż im krok po kroku, do czego służy produkt i jak go używać. Video instruktażowe zwiększy ruch na twojej stronie. Kto wie? Być może trafią do ciebie również osoby, które są już w posiadaniu danego produktu…

Opinie klientów

Decydując się na zakup produktu czy skorzystanie z usługi konkretnej firmy, nagminnie szukamy recenzji innych klientów. Opinie w formie video przeważają nad tradycyjną formą, gdyż mamy wówczas do czynienia z prawdziwą osobą. Video opinie to doskonałe źródło wiedzy. Co o tym sądzicie?

Wykorzystaj siłę social mediów

Social media to skupisko trendów! Dlaczego by zatem nie wykorzystać ich siły dla własnych celów? No właśnie! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom firm, serwisy społecznościowe stały się idealną przestrzenią do promowania marki poprzez video. Instagram, YouTube, Facebook… Materiały video generują większe zasięgi i zaangażowanie odbiorców aniżeli tradycyjne środki przekazu.

Live stream

Nadawanie transmisji na żywo spotkało się ze sporym zainteresowaniem zwłaszcza wśród mniejszych firm. Możesz regularnie prowadzić różnego rodzaju cykle, prezentować najnowsze produkty lub odpowiadać na pytania klientów. Jest to doskonały sposób, by zaangażować odbiorców w tworzenie marki.

Wywiady eksperckie

Umocnienie pozycji marki, gdy wokół otacza nas sroga konkurencja, nie należy do łatwych. Jeżeli chcesz zbudować wiarygodność marki, twórz wywiady z ekspertami danej dziedziny lub osobami o wysokiej pozycji. Klienci szukają produktów i usług, które przewyższą ich najśmielsze oczekiwania. Wywiady eksperckie skrócą dystans i pokażą ludzką twarz twojej marki.

Video w branży e-commerce – wady i zalety

Nie od dziś wiadomo, że aktywni użytkownicy sieci wolą oglądać niż czytać. Video w branży e-commerce niesie ze sobą wiele korzyści, dając nam szansę na rozwój marki. Tym sposobem dotrzesz do pożądanej grupy docelowej i bez większych trudności zrealizujesz opracowaną wcześniej strategię marketingową. Wysokiej jakości filmy wzniosą twą markę na jeszcze wyższy level. I choć tworzenie treści video wymaga od nas sporej inwestycji, rezultaty będą zaskakujące!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *