Biuro w domu energooszczędnym – dlaczego się opłaca?

Budownictwo energooszczędne zaczyna cieszyć się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Zwiększa się bowiem świadomość ekologiczna. Ludzie szukają oszczędności na kosztach eksploatacyjnych budynków. Większość inwestorów doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ceny energii wciąż będą rosły. Dom energooszczędny można połączyć z powierzchnią biurową. W ten sposób zaoszczędzimy również na kosztach eksploatacyjnych, które są niezbędne w firmie.

Biuro w domu ? zalety

Koszty wynajmu powierzchni biurowych w centrach miast są ogromne. Osoby prowadzące firmy często rozważają urządzenie pomieszczeń biurowych w domu. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku wielu firm usługowych, które, aby przynosić zyski, nie muszą znajdować się przy najbardziej ruchliwej ulicy miasta.

Przedsiębiorcy, którzy właśnie budują dom mogą więc rozważyć dodatkową powierzchnię, która pozwoli urządzić część biurową. Jej wielickość powinna być uzależniona od wielkości i charakteru firmy, ilości pracowników, długofalowego planu rozwoju. W ten sposób można dość dużo zaoszczędzić na wygórowanym czynszu, ale także kosztach dojazdów. Plusem jest także zaoszczędzenie czasu, który spędzilibyśmy w drodze do biura ? zwłaszcza, gdy mieszkamy w mieście, gdzie korki są codziennością.

Dlaczego dom energooszczędny?

Doskonałym rozwiązaniem będzie biuro w domu energooszczędnym, np. 6 Dzielnicy. Takie nowoczesne budownictwo ma bowiem szereg zalet. Pierwszą z nich są oszczędności na kosztach eksploatacyjnych. Zapotrzebowanie na energię w domu energooszczędnym jest o około 50 procent niższe niż w tradycyjnych budynkach. Budowa domu energooszczędnego jest zaś o około 5-15 procent droższa. O połowę niższe zapotrzebowanie energetyczne sprawia, że koszty powinny zwrócić się już po około 5 latach. Ceny energii dalej będą rosły, dlatego oszczędności z czasem powinny być coraz większe.

Nowoczesna technologia energooszczędna wiąże się także z zastosowaniem najnowszych rozwiązań budowlanych. To zapewnia nie tylko wyższy komfort cieplny, ale także lepsze parametry akustyczne. Będziemy więc mogli pracować w komfortowych warunkach. Wygoda powinna zaś zwiększyć wydajność pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *