Czy zima to dobry czas na przegląd klimatyzacji w biurze?

Obecnie sprawna klimatyzacja w pomieszczeniach biurowych jest standardem. Aby doskonale spełniała swoją rolę: latem chłodziła, a zimą ocieplała należy zadbać o jej odpowiednią konserwację. Instalację z czynnikiem chłodzącym użytkownik ma obowiązek czyścić z częstotliwością zależną od rodzaju tego czynnika, w innym przypadku należy czyścić urządzenia zgodnie z przewidzianym przez producenta terminem.

Choć klimatyzację należy czyścić dość często, aby mieć pewność, że sprzęt będzie sprawny i jak najbardziej higieniczny, przed latem oraz zimą należy szczególnie zadbać o jej czystość. Zima nie jest dobrym czasem na czyszczenie klimatyzacji- temperatury spadają nawet do kilkudziesięciu poniżej zera, więc akurat w tym czasie każdemu powinno zależeć na jak najbardziej sprawnym sprzęcie. Dzięki zadbaniu o konserwację klimatyzacji przed zimą pracodawca będzie miał pewność, że w mroźne dni będzie mógł ustawić odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu oraz znacznie większą pewność, że sprzęt będzie sprawny i jak najmniej awaryjny- siedzenie w grubych kurtach i szalach w czasie pracy oraz przyjmowanie klientów, którzy z powodu zimna będą mieli ochotę opuścić firmę już po kilku minutach znacznie obniży renomę i profesjonalny charakter przedsiębiorstwa.

Podobnie jest z porą letnią – wtedy wszystkim zależy, aby klimatyzacja była w stanie ochłodzić pomieszczenie do tego stopnia, aby pracowało się komfortowo, bez nieustannego ocierania potu z czoła. Poza tym częste czyszczenie sprzętu wskazane jest ze względów higienicznych- w filtrach może gromadzić się mnóstwo drobnoustrojów. Odpowiednia konserwacja zapewni pracownikom bezpieczeństwo- bakterie znajdujące się w rzadko czyszczonej klimatyzacji mogą powodować szereg różnych chorób, w tym również tych poważnie zagrażających życiu i zdrowiu.

Klimatyzację powinno się czyścić raz w miesiącu, jednakże pracodawcy zazwyczaj chcą zaoszczędzić i decydują się na konserwację klika razy w roku – źródło. Jednak zadbanie o czysty, higieniczny sprzęt spowoduje, że praca w pomieszczeniach będzie bezpieczna i bardziej komfortowa. O sprawną klimatyzację należy zadbać szczególnie przed zimą- aby mieć pewność, że firma będzie odpowiednio ogrzewana i sprawna. Szczególnie, że temperatury mogą nie pozwolić na przegląd i czyszczenie w zimowej porze.

1 komentarz do “Czy zima to dobry czas na przegląd klimatyzacji w biurze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.