Często szukając pomysłu na otworzenie własnego biznesu zapominamy o tym, że powinniśmy przede wszystkim robić to co lubimy i w czym jesteśmy całkiem nieźli. Jeśli zatem naszą pasją jest robienie czegoś ręcznie a przy tym jesteśmy uzdolnieni plastycznie i zręczni ? spróbujmy sprzedawać swoje rzeczy. Wiele osób nie docenia siebie i swoich wyrobów a szkoda! Aktualnie oferta rynkowa jest przesycona takimi samymi, mało oryginalnymi produktami pochodzenia maszynowego. Często rzeczy takie robione są masowo i liczy się, ile zostanie wyprodukowane, także nie ma czasu na zadbanie o wysoką jakość. Dlatego obecnie jest coraz więcej kupców na oryginalne rzeczy handmade, którzy chętni są na zakup pięknych, ręcznie zdobionych przedmiotów, na które ktoś poświecił czas i uwagę by wykonane zostały z należytą starannością.

Handmade ? popularność rośnie

Skąd wzięło się tak nagłe i wysokie zainteresowanie rzeczami ręcznie robionymi? Całkiem prawdopodobne jest to, że z przesycenia oferty rynkowej śmieciowej jakości produktami, które kompletnie niczym się nie różnią od siebie i tęsknoty do rzeczy odmiennych, oryginalnych. Pojawia się również przekonanie, że jeśli coś produkowane jest na skalę globalną to z pewnością nie może być aż tak wysokiej jakości jak produkty, którymi ktoś zajmuje się osobiście i dba o to by były odpowiednio wykonane.

Czy warto sprzedawać swoje wyroby?

Oczywiście produkowanie rzeczy handmade wymaga niemałego talentu oraz kreatywności. Wykonując piękne, ręcznie zdobione produkty autor wkłada w to serce i wysiłek, ale również w wielu przypadkach spełnia się artystycznie. Można zatem uznać, że robienie handmade to zwykłe hobby, czemu jednak nie zacząć na tym zarabiać, jeśli faktycznie sprawia nam to przyjemność a przecież dodatkowa gotówka przyda się zawsze? Tak jak malarze sprzedają swoje dzieła za niemałe pieniądze, tak samo osoby, które szyją maskotki bądź wykonują ozdobne, drewniane pudełka mogą wystawić swoje prace na sprzedaż i czekać na odzew. Jeśli produkty są faktycznie dobre i warte zakupu dość szybko przyniesie to zyski i zachęci artystów do dalszej pracy.

Gdzie wystawiać swoje produkty?

Jest wiele stron, które funkcjonują w Internecie i pomogą rozprowadzać dzieła handmade (np. http://www.decobazaar.com). Po jakimś czasie, jeśli zacznie przynosić to zyski, można zastanowić się nad otworzeniem działalności, a jeśli posiadamy więcej pomysłów niż czasu to również przemyśleć należy zatrudnienie większej ilości równie uzdolnionych ludzi do pomocy. Warto jednak skupić się na jakości a nie masowości oferowanych przez nas produktów, gdyż właśnie to stanowi o wyjątkowości oferowanych rzeczy handmade i przyciąga klientów. Produkcję ilościową znaleźć można w każdej galerii. Aby wybić się z biznesem w tej kategorii musimy być naprawdę kreatywni, precyzyjni i uzdolnieni.

Każdy biznes ma swoje jasne i mroczne strony, jeśli jednak naprawdę uważamy, że nasze prace zasługują na uwagę i przyciągną klientów to nie ma powodów, dla których nie powinniśmy spróbować połączyć naszego hobby z zarabianiem pieniędzy. W końcu ryzyko jest nieodłącznym elementem sukcesu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.Required

Możesz użyć tych atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

You May Also Like to Read