Ja już urządziłem swoje biuro, a Ty?

Domowe, firmowe nie ważne jakie. Biuro dla każdego jest tym samym, czyli miejscem do wykonywania różnego rodzaju prac natury umysłowej (przynajmniej w przeważającej mierze). To właśnie dlatego, powinno być zaprojektowane tak, by umożliwiało wielogodzinną pracę, która nie będzie zbytnio obciążała naszego kręgosłupa, wzroku, nerwów.
Biuro to meble
Zawsze wykonane z dobrych, solidnych materiałów i umiejętnie dopasowujące się do naszej sylwetki. Jaka cena? Tutaj możemy napotkać na bardzo szerokie widełki. Rozpiętość cenowa związana jest z rodzajem producenta oraz firmy, a także wykonaniem poszczególnych elementów konstrukcyjnych mebla.

źródło: kobi.poznan.pl
źródło: kobi.poznan.pl

Pamiętaj! Profesjonalne wyposażenie biura to także wizerunek Twojej firmy.
Wnętrza biur potrafią być bardzo podobne do siebie. Podstawowe wyposażenie to biurko, regał, krzesło, fotel obrotowy, ewentualnie kanapa lub stolik. Czasem warto jest jednak postawić także na jakiś oryginalny akcent, który urozmaici na pozór nudne wyposażenie. Może jakaś klasyczna komoda, może skórzany fotel? Porusz nieco swoją wyobraźnią.

Wygoda na pierwszym miejscu! Ergonomia to najważniejszy czynnik przy zakupie mebli biurowych. Pamiętaj, że dany zestaw biurowy będzie Ci służył codziennie przez około 8-12 godzin. Zadbaj zatem, by praca z udziałem takich mebli nie powodowała skrzywień kręgosłupa, skurczy nóg, czy tego typu schorzeń, bądź niedogodności.

Biurko i krzesło powinno mieć przede wszystkim regulowaną wysokość. Krzesło dodatkowo musi mieć odpowiednią twardość, dlaczego? Miękkie krzesła tylko na pozór są wygodne. W rezultacie po kilku godzinach pracy poczujemy się bardziej zmęczeni niż normalnie. Krzesło – najlepiej z zagłówkami i podłokietnikami. Powinny być wykonane z trwałych, solidnych materiałów i dobrych obić. Najlepiej, by były obrotowe, co ułatwi pracę osobom, które mimo pracy biurowej, są w ciągłym ruchu.

źródło: panoramafirm.pl
źródło: panoramafirm.pl

Jaki regał? Zadbaj o to, by wielkość poszczególnych półek umożliwiała przechowanie różnej wielkości i ilości dokumentów.
Jeśli posiadasz dużą firmę, to spokojnie możesz się zdecydować na rozwiązanie modułowe. Korzyść jest z nich przede wszystkim taka, że w razie znudzenia wystrojem, można go dość łatwo przearanżować, nadając pomieszczeniu świeżego charakteru bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Biuro to odpowiednie kolory
Kolor we wnętrzu może mieć różne znaczenie. Niekiedy wycisza, innym razem pomaga w skupieniu. Nie trudno się zatem dziwić, że tak wiele osób to właśnie na doborze kolorystyki spędza najwięcej czasu. Dobierając kolor pamiętaj, by zastanowić się nad odcieniem, nasyceniem oraz jasnością barwy.

źródło: profis-meble.com.pl
źródło: profis-meble.com.pl

Przeznaczenie barw:

  • Czerwień ? duża pewność siebie,
  • Żółty ? radość, ciepło, pobudza umysł,
  • Zielony działa uspokajająco, wprowadza harmonię,
  • Niebieski to barwa dla osób twórczych, artystów i pisarzy, pobudza do działania.

W biurze dobrze postawić na jasne barwy o małym nasyceniu. W takim wnętrzu poczujesz się komfortowo i będziesz mógł spokojnie podjąć się wszystkich zadań bez niepotrzebnego stresu.
Kolor ścian powinien przede wszystkim współgrać z meblami i przeznaczeniem pomieszczenia.

źródło: profis-meble.com.pl
źródło: profis-meble.com.pl

Biuro to profesjonalny sprzęt
To jakiego rodzaju komputer lub drukarkę wybierzesz zależy oczywiście w dużej mierze od tego, jakie masz indywidualne wymagania i potrzeby. Grunt w tym, by sprzęt charakteryzował się wysoką wydajnością oraz energooszczędnością. Lepiej wydać nieco więcej na komputer, który nie będzie pożerał zbyt dużo prądu.

Biuro to także dodatkowe przyjemności
Wysoki komfort pracy zapewnisz sobie nie tylko drogim wyposażeniem oraz profesjonalnym sprzętem, czasem przydają się także dodatkowe udogodnienia w postaci chociażby klimatyzacji lub sprzętu grającego.

Wyobraź sobie taką sytuację.

Środek lata, stresująca sytuacja z klientem, ostra wymiana zdań poprze z wiadomości wysyłane emailem, a Ty-spokojny jak nigdy siedzisz sobie w wygodnym fotelu, słuchasz relaksującej muzyki, od tyłu chłodzi Cię powietrze w klimatyzatora i w dodatku patrzysz na olbrzymią fototapetę z widokiem na? tutaj sam zadecyduj na co…;-) (Ja wybrałem plaże w Miami Beach).

źródło: tripadvisor.com
źródło: tripadvisor.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.