Noworoczne postanowienia związane z karierą

Nadszedł nowy rok i większość z nas uważa to za swego rodzaju, 365-dniową tabula rasę, którą może na nowo zapisać, a jeśli zapisać na nowo to też zauważyć błędy popełniane w roku poprzednim i dodać rzeczy nowe, dzięki którym nowy rok będzie lepszy i bardziej owocny. Zrobić to możemy dzięki różnego rodzaju postanowieniom, chociaż z dotrzymaniem ich bywa różne. Nie można się jednak łamać i warto listę postanowień stworzyć, zarówno tych dotyczących naszego życia prywatnego, jak i kariery.

Najczęstszymi postanowieniami dotyczącymi kariery są zdobycie podwyżki lub awansu, zmiana pracy czy rozwój własny. Warto jednak zdobyć się na bardziej konkretne cele.

1.Rewizja CV

Zacznij więc od rzeczy prostej, czyli zaktualizowania swojego CV o osiągnięcia, które zdobyłeś w roku poprzednim. Niby nie jest to nic wielkiego, ale dobre CV wymaga czasu i zastanowienia, a jeśli będziesz je mieć w zanadrzu, staniesz się zawsze  gotowy, aby wykorzystać sytuację, kiedy nadarzy się okazja na lepszą pracę. Nigdy nie wiadomo kiedy zwolni się etat idealny.

2.Przegląd kariery

Dokonaj przeglądu swojej kariery. Początek roku to świetna okazja ku temu, aby zastanowić się, jaki jest Twój zawodowy cel, co chcesz osiągnąć, co osiągnąłeś już i co jeszcze możesz zrealizować. Dzięki temu łatwiej będzie Ci się zastanowić nad dalszymi planami dotyczącymi Twojej przyszłości zawodowej. Przegląd kariery ułatwi Ci również ułożenie planu działań na przyszły rok.

3. Lepsza organizacja czasu

Dobra organizacja czasu jest potęgą. Kiedy pracujesz efektywnie mniej się stresujesz oraz nie musisz dokańczać pracy po godzinach, dlatego organizacja czasu pracy jest tak ważna. Stwórz listę rzeczy, które odciągają Cię od pracy, a następnie je zredukuj. Jeśli co chwile zaglądasz do prasy, kiedy zaczynasz się nudzić, rób to raz dziennie. Lista rzeczy, które Cię rozpraszają, ukaże Ci problem, którego nie zauważasz.

4. Postaw na realne cele

Robiąc listę postanowień noworocznych postaw na realne cele, nie mów sobie dostanę podwyżkę, a stwórz prezentację, która powie Twojemu szefowi dlaczego to właśnie Ty powinieneś ją dostać. Realnym celem jest również postawienie na swój rozwój, dlatego zapisz się na studia podyplomowe, albo jakiś kurs, może właśnie to stanie się kartą przetargową w walce o podwyżkę lub awans.

5. Zredukuj stres

Być może Twoim postanowieniem noworocznym będzie redukcja stresu, jaki powoduje u Ciebie praca. Nie jest to jednak łatwe, z tego powodu najpierw musisz dokładnie przemyśleć sprawę i zastanowić się co jest źródłem stresu. Pamiętaj przy tym, że nawet najdrobniejsze zmiany w życiu mogą pozytywnie wpłynąć na Twoje samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *