Responsywna strona internetowa – dlaczego jest ważna dla Twojego biznesu?

Prowadząc własną firmę grzechem by było niewykorzystanie potencjału internetu. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na założenie strony internetowej, która pełnić ma funkcję zwykłej wizytówki albo sklepu internetowego. Niestety firmy te często zapominają o użytkownikach korzystających z urządzeń mobilnych. Odpowiadamy dlaczego posiadanie responsywnej strony internetowej jest ważne dla własnego biznesu.

Czym jest responsywna strona WWW?

Strony responsywne to takie, które dostosowują swój wygląd oraz pokazywaną treść względem urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki zaprojektowaniu strony w ten sposób niezależnie od tego czy użytkownik odwiedza witrynę z poziomu urządzenia mobilnego czy z komputera, to strona wczyta i pokaże mu się w sposób poprawny. Witryny, które nie zastosowały tego rozwiązania u siebie nie wyświetlą się dobrze – treść będzie niekompletna, grafiki poobcinane, a nawigacja porozrzucana po całym ekranie. Skutkiem tego korzystanie z takiej strony nie jest w ogóle przyjazne, ani też w jakikolwiek sposób możliwe. Użytkownik, który będzie miał styczność z taką stroną najprawdopodobniej po kilku sekundach zrezygnuje z dalszego zapoznania się z treścią i skorzysta z usług konkurencji.

Zalety i wady posiadania strony RWD

Bardzo dużą zaletą stron RWD (Responsive Web Design – Responsywna Strona Internetowa) jest to, że utworzona przez nas treść wyświetli się w poprawny sposób na każdym urządzeniu. Dzięki temu strona prezentuje się doskonale na dużym ekranie komputera stacjonarnego oraz tabletach i smartfonach. Po drugie – utrzymanie responsywnej strony internetowej generuje o wiele mniejsze koszty niż prowadzenie osobno witryny mobilnej oraz stacjonarnej. Trzecim powodem, dla którego warto posiadać stronę responsywną to wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Google w dniu 21 kwietnia 2015 roku wprowadziło nowy algorytm, który strony RWD traktuje lepiej niż te, które nie są przystosowane do urządzeń mobilnych.

Jedną wadą RWD są wysokie koszty wdrożenia, które wynikają z zaprojektowania witryny od zera, rozplanowania położenia wszystkich elementów oraz testów działania pod każdym względem.

Dlaczego responsywna strona internetowa jest ważna dla biznesu?

Każdego roku w Polsce oraz za granicą przybywa coraz więcej użytkowników korzystających z internetu za pomocą urządzeń mobilnych. Każda firma powinna zdać sobie sprawę z tego, że nie dostosowując swojej strony internetowej do tych użytkowników traci wielu potencjalnych klientów. W dzisiejszych czasach prawie każdy nosi ze sobą smartfona i w wolnej chwili korzysta z internetu przy jego pomocy. Niezależnie od tego czy chcemy mieć zwykłą wizytówkę internetową czy sklep online to powinniśmy zadbać o to, by nasza strona wyświetlała się poprawnie na każdym urządzeniu. Responsywność warto wykorzystać w prowadzeniu swojej firmy, gdyż otwiera nam ona wiele nowych dróg i stwarza szansę na pozyskanie nowych klientów.

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach mobilnych na stronie: https://smartbees.pl/uslugi/rozwiazania-mobilne.

1 komentarz do “Responsywna strona internetowa – dlaczego jest ważna dla Twojego biznesu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.