Kończysz studia i nie wiesz, od czego rozpocząć swoją przygodę z pracą? A może nie skończyłeś studiów, ale masz zainteresowania i biegle rozwijasz się w jednej, konkretnej dziedzinie? Spróbuj swoich sił w start-upie. Zaraz Ci wytłumaczę, dlaczego warto.

Start-up, czyli projekt, który opiera się na zupełnie nowym biznesplanie. Tworzą, go ludzie, którzy wierzą w rozwój swojego pomysłu, zwracając uwagę na zapotrzebowanie tego typu usługą na rynku. Wiele start-upów upada, ale z niektórych powstaje całkiem prężna działalność. Dlaczego i kto moim zdaniem powinien szukać tam zatrudnienia?

Skończyłeś studia albo jesteś świeżo upieczonym absolwentem?

To idealny moment na pracę w start-upie. Dowiesz się tam mnóstwo nowych rzeczy. Ludzie tworzący tego typu firmę chętnie dzielą się bowiem swoją wiedzą.

Czas bezpośrednio po studiach, to zresztą także ten moment, kiedy do końca nie wiesz co powinieneś ze sobą zrobić. Czy zatrudniać się w korporacji czy spróbować czegoś nowego. Jeśli teraz nie spróbujesz to później prawdopodobnie już nigdy nie będzie na to czasu.

Młodzi, piękni, ambitni

Ludzie tworzący/zatrudnieni w start-upach to z reguły Ci z przedziału wiekowego 20-35. Jeśli zależy Ci zatem na pracy w miłej atmosferze, z młodymi ludźmi, będziesz zadowolony.

Zresztą, jeśli sam, dopiero co ukończyłeś studia to pewnie Twój wiek, jest podobny. Łatwiej będzie Ci przełamać barierę pierwszej pracy, zatrudniając się w zespole młodych kolegów po fachu.

Miejsce pracy – zdecydowany faworyt

Biura start-upów z reguły wyglądają bardzo oryginalnie. Nie znajdziesz w nich typowych pokoików z biurkiem, ale ciekawie zaaranżowane miejsca do burzy mózgów. Widziałeś kiedyś biuro googla? Nie, to zobacz. Tak, albo bardzo podobnie są urządzane także biura w typowym start-upie.

A może się uda?

I Twój start-up okaże się strzałem w dziesiątkę? Zastanów się, będziesz wówczas jedną z tych osób, które tworzyły tą firmę. Jeśli firma będzie dobrze prosperowała nie tylko szybko się wzbogacisz, ale również zyskasz ciekawe i stałe zatrudnienie na lata!

W dodatku będziesz robił to, co lubisz. Bo o to właśnie chodzi w start-upach.

 

 

 

 

2 Comments

  1. Praca w startupach może być świetna dla ludzi, którzy są ambitni, mają wizję i nie oczekują szybkich zysków. Z tego co wiem, to taki startup najczęściej nie daje natychmiastowych dochodów (z resztą tak jak większość biznesów), dlatego praca w nim jest dla ludzi, którzy nie boją się zaryzykować.

  2. W każdym nowym projekcie warto stawiać swoje kroki. Przede wszystkim można mieć realny wpływ na przyszłość firmy, a kiedy okaże się sukcesem można stroszyć się jak paw z dumy 😉

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.Required

Możesz użyć tych atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Może spodobają Ci się też te wpisy?