Idealny prezent dla pracowników

Sukces firmy w dużej mierze zależy od pracowników, którzy są w niej zatrudnieni. Odpowiednia motywacja pozwoli im rozwijać swoje umiejętności, co zapewni dodatkowe benefity przedsiębiorstwu. Chęć do pracy u pracownika może zwiększyć premia albo dobrze dobrany prezent. Każdy człowiek lubi być obdarowywany, więc twój zespół również to doceni. Zobacz, jak wybrać idealny upominek dla pracowników.

Wręczanie prezentów pracownikom – czy to dobry pomysł?

Prawidłowe relacje między szefem a podwładnymi pozwalają na rzetelną i efektywną współpracę. Ważne jest aby utrzymywać zdrowe relacje z pracownikami, ponieważ przyjazna atmosfera pozytywnie wpływa na rozwój firmy. Ustalone w umowie wynagrodzenie może nie być dostateczną motywacją do sumiennego wykonywania obowiązków, dlatego należy podjąć odpowiednie kroki i zachęcić pracownika do pracy w inny sposób. Dodatkowa premia w formie pieniężnej zawsze się sprawdza, ponieważ ludzie pracują głownie dla zysku. Jednak niekiedy warto zrobić pracownikowi niespodziankę i wręczyć mu unikatowy prezent. Pomoże to zaangażować się w sprawy firmy oraz wzbudzi zaufanie i szacunek pracowników do pracodawcy. Idealną okazją do podarowania upominków może być przejście na emeryturę, zakończenie ważnego projektu, ślub pracownika albo narodziny dziecka.  Zobacz, jakie propozycje prezentów dla współpracowników przygotowaliśmy.

Zestaw filiżanek

Filiżanki reklamowe z logo firmy nie są już tak pożądane jak dawniej. Jednak nadal jest mnóstwo zwolenników picia swoich ulubionych napojów właśnie z filiżanek. Świetnym pomysłem jest personalizacja tych naczyń. Na stronie https://ceramika-reklamowa.com.pl/k/filizanki-reklamowe/ masz możliwość zamówienia unikatowych filiżanek z wybranym przez ciebie nadrukiem. Twojemu pracownikowi na pewno poprawi humor filiżanka z imieniem bądź zabawnym napisem.

Bilety do teatru

Zaproszenia do teatru lub opery sprawdzi się dla osób, którzy lubią oglądać przedstawienia, ale także dla tych, którzy jeszcze nigdy dotychczas nie mieli okazji być w teatrze. Możesz podarować taki prezent jednemu pracownikowi, który będzie mógł zabrać ze sobą osobę towarzyszącą. Dobrym pomysłem będzie też, jeśli wybierzecie się całym zespołem na spektakl. Umocni to wasze grupowe więzi i pozwoli na integrację.

Prezent w formie vouchera

W ostatnim czasie bardzo często można spotkać się z prezentami w formie karnetu na jakieś wydarzenie, wyjazd do spa lub emocjonujące atrakcje. To niebanalny pomysł na prezent dla pracownika. Jest bardzo wiele takich ofert w różnych cenach i miejscach w Polsce, dlatego nie musisz przejmować się, że nie znasz za dobrze tej osoby i nie wiesz, co mogłoby jej się spodobać. Relaksujący masaż lub seans w grocie solnej to uniwersalny upominek dla każdego. Z pewnością ucieszy się z niego każda zapracowana osoba. Tutaj również możesz postawić na indywidualny prezent dla jednej osoby, na przykład z okazji przejścia na emeryturę, ale także możesz zaprosić swój zespół na wydarzenia organizowane dla większych grup, takie jak warsztaty ceramiki czy degustacja alkoholi.  

Koszulka z nadrukiem

Z okazji urodzin możesz podarować pracownikowi koszulkę z wyjątkowym nadrukiem. Zabawny napis czy grafika albo hasło rozumiane tylko w waszym gronie ucieszy i rozbawi wielu ludzi. Taki prezent ma na celu rozluźnienie atmosfery w pracy i utrzymanie dobrych relacji w zespole. Koszulka z nadrukiem jest uniwersalnym prezentem, dlatego możesz podarować ją każdemu bez względu na płeć czy wiek.

Kalendarz lub planer

Ten uniwersalny i niezobowiązujący podarunek ucieszy wszystkich zwolenników artykułów papierniczych. W dobie cyfryzacji i mnóstwa aplikacji do organizacji czasu znajdują się jeszcze osoby, które preferują tworzenie tradycyjnych notatek, zapisywania myśli czy umawiania spotkań. Staraj się wybierać kalendarze książkowe z solidnych materiałów. Najlepiej jeśli będzie w twardej oprawie, a kartki będą wykonane z wysokiej jakości papieru. w takim notatniku o wiele przyjemniej będzie się pisało.

Bony podarunkowe

Taki upominek może być dodatkiem do premii albo prezentem świątecznym. Nie zastępuj nim wynagrodzenia, ponieważ może być to źle odebrane przez pracownika. Takie bony podarunkowe mogą być przeznaczone na określoną kwotę albo zawierać korzystne zniżki do wielu sklepów. To trafiony prezent szczególnie w okresie bożonarodzeniowym, kiedy każdy szuka prezentów dla swoich najbliższych, więc przyda się na pewno twoim podwładnym. 

Pomysłów na prezenty dla pracowników jest znacznie więcej. Każdy lubi je dostawać, więc nie trzeba nikogo przekonywać, że poprawi to atmosferę w firmie. Wybierając idealny upominek dla pracownika pamiętaj o okazji, na którą ma być przeznaczony, wieku oraz płci, a także stopnia znajomości pracownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *