Efektywność pracownika – jak ją podnieść?

Nie od dziś wiadomo, że na naszą efektywność składa się wiele czynników. Jeżeli chcemy, aby w naszej firmie pracowali wyłącznie takie jednostki, które są efektywne, to musimy oprócz prawidłowej selekcji kandydatów, zapewnić wybrańcom odpowiednie warunki, w których będą pracowali po kilka godzin dziennie. Brzmi sensownie? Jak najbardziej. Czytając ten artykuł, dowiecie się, co zrobić, aby podnieść wydajność Waszych pracowników, a tym samym podnieść zyski całego przedsiębiorstwa.

Zapewnienie odpowiedniego miejsca pracy

Dobrze dobrane biurko pod konkretnego pracownika i wygodny fotel jest podstawą do stworzenia przyjaznego miejsca pracy dla naszych podwładnych. Musimy pamiętać, że źle dobrany fotel nie jest wyłącznie powodem dyskomfortu naszego pracownika, a może mu przysporzyć wielu problemów zdrowotnych i bólów kręgosłupa, które skutecznie mogą go dekoncentrować w trakcie pracy. Nie warto zatem oszczędzać na wyposażeniu stanowisk pracy. Warto wspomnieć, że na rynku są dostępne ciekawe podpórki na dolny odcinek kręgosłupa, które mogą kompensować nieodpowiednio dobrany fotel.

Akcesoria i urządzenia biurowe w zasięgu ręki

Kolejną kwestią jest dobre zorganizowanie i zaprojektowanie naszego biura. Jeżeli wszystkie niezbędne naszemu pracownikowi akcesoria nie będą znajdowały się blisko niego, to możemy być pewni, że będzie on sfrustrowany, a to wpłynie na jakość wykonywanych przez niego obowiązków. Nie powinniśmy więc oszczędzać na elementach wyposażenia biura, które powinien mieć każdy pracownik na swoim biurku, na przykład zszywacz, czy dziurkacz.

Dodatkowo należy zaznaczyć, że warto kupić każdemu z naszych podwładnych akcesoria, które pomogą mu zorganizować swój własny czas pracy, przykładowo kalendarze czy zwykłe notesy. Dzięki nim nasz pracownik będzie mógł z większym prawdopodobieństwem dotrzymywać wszelkich terminów, czy skutecznie nadawać priorytety konkretnym zadaniom.

Zapewnienie odpoczynku

Pamiętajmy, że pracownicy często w swoim miejscu pracy czują się jak w klatce, co wpływa na ich ogólne samopoczucie. Powinniśmy im zatem zapewnić ciekawe miejsce, w którym mogliby odpocząć, może to być przykładowo pokój z piłkarzykami i kanapami, gdzie mogliby się przez kilkanaście minut  zregenerować. W takim pokoju koniecznie musi znajdować się ekspres do kawy do ogólnego użytku naszych pracowników.

Czyste powietrze

Ze względu na smog, ciężko mówić o czystym powietrzu po uchyleniu okna. Jednak mamy na myśli tu systemy z klimatyzacją, które często są zaniedbywane, przez co nasi pracownicy i my sami wdychamy powietrze pełne bakterii, alergenów i grzybów. Jeżeli mamy klimatyzację w naszym biurze, to musimy pamiętać o jej regularnym czyszczeniu.

Najlepiej przynajmniej raz w roku zlecić takie czyszczenie profesjonalnej firmie. Jeżeli nie posiadamy klimy, a jednak chcielibyśmy zadbać o odpowiednią jakość powietrza, to możemy wyposażyć nasze biuro w dużą ilość roślin, które z jednej strony będą urozmaicać nasze wnętrze, a z drugiej zadbają o nawilżenie i czystość powietrza.

Zapewnienie pracownikowi odpowiednich warunków pracy nie wpływa wyłącznie na jego komfort, ale również na jakość wykonywanych przez niego obowiązków. Powinniśmy zatem zrobić wszystko, aby czuł się w biurze jak najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *