Błyskawicznie postępujący rozwój technologiczny daje nam nieograniczone w możliwościach, sprytne i przydatne (oj bardzo) urządzenia mobilne. Ściąganie plików z chmury, zamawianie pizzy przez aplikację czy mobilne konto w banku, to dla każdego z nas niemal codzienność. Technologie mobilne to również nieodłączny element funkcjonowania firm różnych sektorów.

Firma zdalnie sterowana?

Zdalne sterowanie firmą możliwe jest dzięki upowszechniającej się roli urządzeń mobilnych. Teraz właściciele firm mają znacznie łatwiej niż kiedyś. Szczególnie jeśli ich praca opiera się na częstej zmianie lokalizacji. Dzisiejsi przedstawiciele firm podróżują, załatwiają międzynarodowe interesy i jednocześnie nie muszą się martwić o dostęp do firmowej poczty, dokumentów. Mogą nieprzerwanie rozmawiać ze swoimi pracownikami, zlecać im pracę i kontrolować jakość ich pracy. Jednym słowem, mogą trzymać firmę w ryzach bez obawy, że w czasie ich nieobecności dzieje się coś złego.

Eleganckie urządzenie, drogie etui, wysoka rozdzielczość monitora, czyli wszystko co potrzebne jest nowoczesnemu właścicielowi firmy.

źródło: tech.wp.pl
źródło: tech.wp.pl

Rozwiązania jak najbardziej mobilne

W każdej firmie niezbędny jest stały kontakt z personelem. Póki co nie potrzeba wielkiej filozofii, by rzeczywiście taki kontakt mieć. Najnowsze technologie pozwalają np. na połączenie komputerów w jedną sieć, którą bez żadnych problemów można obsługiwać także przy pomocy mobilnego sprzętu.

Na czym polega ułatwienie? Na skróceniu czasu. Nie musimy niepotrzebnie logować się do komputera, nie musimy szukać wolnego sprzętu, by wydrukować niezbędne materiały. Wystarczy polecenie wydruku przesłać przez telefon. Sprytna drukarka wydrukuje materiały od ręki, do tego szybciej i w znacznie wyższej jakości niż to było kiedyś.

Mobilne rozwiązania, czyli ułatwiające życie biznesmenom to szybka i łatwa sprawozdawczość, możliwość cięcia kosztów, zwiększenia efektywności firmy i poszczególnych pracowników.
Szybka reakcja pracodawcy w momencie kryzysu, w chwili gdy zmieniają się rynkowe trendy może uratować firmę przed stratami pieniężnymi. Z dobrej klasy smartfonem Twoje biuro będziesz miał w garści w każdym momencie.

źródło: pcelite.pl
źródło: pcelite.pl

Niebo zasłane chmurami
Dzisiaj firmy nie muszą także inwestować swoich pieniędzy w drogie oprogramowania oraz serwery. Wystarczy skorzystać z aplikacji chmurze (szczerze polecam).
Ponadto dzięki elektronicznej wymianie dokumentów możemy zarządzać firmą z dowolnego miejsca świata za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Nie ma już konieczności fizycznego pojawienia się w biurze za każdym razem, gdy trzeba dopiąć projekt lub zakończyć zlecenie. Zdalnie możemy śledzić nie tylko stan magazynów ale również raporty o klientach zalegających z opłatami za towar.

Mobilne urządzenia otrzymują coraz bardziej nieograniczoną moc. Właściciel firmy przy pomocy tabletu może sprawdzić co robią jego pracownicy, jaka temperatura powietrza jest aktualnie w biurze. Wszystko szybko, sprawnie i tanio. Co więcej w warunkach zupełnie niepodobnych do tradycyjnego biura. Dzisiaj leżąc na plaży i popijając drinki możesz mieć większą władzę niż będąc na miejscu w  firmie. Warunek jest jeden, musisz trzymać w ręce smartfon, tablet lub inne mobilne cudeńko.

źródło: marketing-automation.pl
źródło: marketing-automation.pl

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.Required

Możesz użyć tych atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Może spodobają Ci się też te wpisy?