Leasing dla początkujących firm – czy warto się zdecydować

Każdy stosunkowo nowy przedsiębiorca zastanawia się, w jaki będzie najkorzystniejszy sposób sfinansowania inwestycji, które są prostą drogą do rozszerzenia działalności i zmaksymalizowania zysków płynących z tytułu prowadzenia własnej firmy. Podpowiadamy, dlaczego warto zainteresować się leasingiem i dlaczego tradycyjny kredyt bankowy dla tego typu osób będzie praktycznie nieosiągalną procedurą.

Leasing kilka chwil po założeniu firmy bez wkładu własnego? Tak, to możliwe

Większość firm wyspecjalizowanych w udzielaniu atrakcyjnych leasingów reklamuje się hasłem, że ich oferta jest skonstruowana nie tylko dla doświadczonych przedsiębiorców, ale także dla tych, którzy dopiero zaczynają prowadzić własną działalność gospodarczą. Czy udzielenie wsparcia finansowego dla osób nieposiadających żadnej zdolności kredytowej jest rzeczywiście możliwe? Okazuje się, że tak. Leasing charakteryzuje się bardzo prostymi procedurami i wsparciem świeżo założonych firm. Decydując się na tego typu finansowanie, możemy otrzymać środki niezbędne do rozwinięcia prowadzonego przez siebie biznesu nawet w dniu jego założenia! To bardzo duży przywilej, który nie jest dostępny w bankach.

W większości przypadków leasing dla nowych firm dostępny jest także z zerowym wkładem własnym. To opcja dedykowana dla przedsiębiorców, którzy nie dysponują żadnymi środkami po rozpoczęciu działalności. O tym, w jaki sposób ubiegać się o tego typu finansowanie, można przeczytać na stronie https://klf24.pl/blog. Wpisy blogowe KLF24 to także szereg przydatnych wskazówek oraz informacji, z którymi powinien zapoznać się każdy przedsiębiorca planujący zaciągnięcie zobowiązania finansowego.

Samochody osobowe, ciągniki, a nawet maszyny produkcyjne. Do wyboru do koloru

Kolejnym czynnikiem, który wpływa polecenie leasingu świeżo upieczonym przedsiębiorcom, jest rozbudowana oferta renomowanych firm udzielających tego typu wsparcia. Na start otrzymujemy możliwość sfinansowania zakupu samochodu osobowego – to zdecydowanie najpopularniejszy segment leasingu bez podziału na doświadczenie i staż właścicieli firm. Dodatkowo niezwykle atrakcyjne może okazać się leasingowanie maszyn produkcyjnych, a tego typu sprzęt w większości przypadków jest niezbędny do prawidłowego rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.

Szereg atrakcyjnych ulg – to spotka każdego, kto zdecyduje się na leasing

Wcześniej wspomniane uproszczone procedury otrzymania oraz leasing na start bez wkładu własnego to tylko dwie z kilku atrakcyjnych ulg czekających na osoby, które zdecydują się na finansowanie inwestycji poprzez leasing. Tego typu zabiegów nie spotkamy w przypadku starania się o tradycyjny kredyt bankowy. Takie placówki charakteryzują się sztywnymi zasadami i koniecznością spełnienia wygórowanych wymagań. Bez wcześniej wyrobionej zdolności kredytowej nowy przedsiębiorca nie ma szans na wsparcie gotówkowe od banku.

Wybierając leasing, możemy mieć pewność, że oferta będzie spersonalizowana pod nasz profil działalności. Na atrakcyjne ulgi mogą liczyć rolnicy, właściciele firm transportowych i budowlanych, dla których przygotowano m.in. sezonowy harmonogram spłacania rat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.