Strona internetowa firmy – najkorzystniejsze możliwości

Samodzielne założenie strony internetowej firmy nie wymaga znajomości kodu HTML ani specjalistycznej wiedzy. Dowiedz się, w jaki sposób z łatwością stworzysz witrynę będącą wizytówką Twojego biznesu i z jakich rozwiązań warto skorzystać.

Kupno domeny – ile kosztuje i czy opłaca się wybierać darmowe rozwiązania?

Domeny rejestruje się za opłatą u dostawców tego typu usług. Ceny wahają się od kilku złotych do nawet kilkuset tysięcy. Tanie lub darmowe domeny niekoniecznie okazują się opłacalne. Zarejestrowanie własnej domeny podkreśli wiarygodność i profesjonalizm naszej działalności. Ponadto nazwa firmy o wiele lepiej prezentuje się w wynikach wyszukiwania niż subdomena z adresem Bloggera czy WordPressa, przyciągając potencjalnych klientów. Aktualnie ceny domen nie są zbyt wysokie, nie musimy zatem obawiać się dużego wydatku.

Tworzenie strony firmowej za pomocą CMS – najkorzystniejsze i najprostsze rozwiązanie

Jeśli nie znamy kodu HTML, z pomocą przyjdą nam Systemy Zarządzania Treścią( z ang. CMS). Dzięki nim samodzielnie zbudujemy naszą indywidualną stronę. Intuicyjny interfejs pozwoli dodać zdjęcia, opublikować artykuły i sformatować tekst. Zdecydujemy też o wyglądzie witryny, posługując się gotowymi szablonami. Serwis WWW naszej firmy możemy wygodnie aktualizować i ulepszać, kształtując treści i sposób ich prezentacji.

Najlepsze CMSy, które rekomendujemy:

WordPress

WordPress to darmowy, uniwersalny i prosty w obsłudze system. Nie wymaga znajomości języków programowania, lecz w przypadku posiadania wiedzy na ich temat pozwoli na stworzenie wyjątkowo profesjonalnej, rozbudowanej strony. WordPress można wzbogacić o wtyczki, na przykład o łatwe narzędzie do SEO (pozycjonowania). CMS udostępnia estetyczne, różnorodne szablony, darmowe lub płatne. WordPress jest bardzo dobrze opisany w sieci, dlatego początkujący znajdą odpowiedzi na swoje pytania.

Blogger

Blogger, czyli system dostarczany przez Google, sprawdza się najlepiej w przypadku firmowego bloga i wizytówki naszego biznesu. Można też z jego użyciem stworzyć prostą stronę internetową dla firmy. Największą zaletą Bloggera wydaje się być prostota obsługi i szansa darmowego podpięcia domeny. Jednakże korzystając z tego narzędzia bardzo trudno nadać witrynie profesjonalny wygląd.

Joomla

Joomla to bardzo dobry CMS, lecz zarezerwowany dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Początkujący twórcy witryn raczej nie poradzą sobie z założeniem strony firmowej o nienagannej formie graficznej i funkcjonalnym układzie treści.

Dlaczego warto stworzyć stronę firmową na systemie typu Open Source udostępnionym na bezpłatnej licencji?

Jeśli wykonujemy stronę firmową samodzielnie, posłużymy się systemem Open Source. Jeżeli zdecydujemy się na zlecenie stworzenia witryny agencji, lepiej nawiązać współpracę z profesjonalistami wdrażającymi gotowe rozwiązania, a nie systemy autorskie. Warto wziąć pod uwagę fakt, że Systemy Open Source udostępnia się na bezpłatnej licencji. Ponadto mają one otwarty kod, zatem każdy zyskuje dostęp do kodu źródłowego. Wspomniane okoliczności umożliwiają udoskonalanie gotowych rozwiązań oraz ich rozwój. Oprogramowanie Open Source jest nowoczesne, bezpieczne i rzetelnie przetestowane.

Pamiętaj o stworzeniu responsywnej strony

Zaprojektowanie responsywnej strony internetowej opiera się na przygotowaniu kilku dodatkowych widoków serwisu uwzględniających wymiary ekranów. Responsywna witryna automatycznie zmienia rozmiar i układ. Jej zawartość dostosowuje się do rozdzielczości ekranów. Posiadanie responsywnej strony firmowej często przekłada się na się na wzrost zainteresowania ofertą.

Dlaczego lepiej zlecić stworzenie strony internetowej agencji?

Stworzenie profesjonalnej strony internetowej będącej wizytówką firmy i przyciągającą potencjalnych klientów wiąże się z dużymi nakładami pracy. Należy opracować też strategie rozwoju i bezustannie angażować się w rozbudowę witryny. Wszystkie wspomniane zadania – przede wszystkim tworzenie i udoskonalanie serwisu WWW – wymagają czasu. Jeśli zdecydujesz się na zlecenie tych działań agencji, możesz zająć się innymi kwestiami związanymi z Twoją działalnością. Ponadto pracownicy agencji posiadają większą wiedzę i doświadczenie, które pozwalają na dobranie najoptymalniejszych rozwiązań dla Twojego biznesu. Firmy zajmujące się wykonywaniem stron zaprojektują indywidualną architekturę informacji i makiety funkcjonalne, aby podnieść skuteczność serwisu i zadowolenie osób odwiedzających stronę. Wykonanie firmowej witryny www na własną rękę jest tańsze, ale niekoniecznie lepsze.

Jeśli zamierzasz samodzielnie stworzyć stronę internetową swojej firmy, skorzystaj z CMSów takich jak WordPress i wykup unikalną domenę. Jeżeli jednak zależy Ci na posiadaniu rozbudowanej, profesjonalnej i w każdym calu dopracowanej witryny, powierz jej wykonanie agencji. Specjaliści śledzą zmieniające się trendy i czerpią ze swojego doświadczenia, by dobrać najlepsze rozwiązania i sprostać indywidualnym wymaganiom klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.